Gałęzie przemysłu, w których doskonale sprawdzają się hale systemowe

Rozwój gospodarki w ostatnich latach sprzyjał inwestycjom. Konieczność szybkiego realizowania projektów zwiększyła popularność hal systemowych – konstrukcji stalowych wznoszonych z gotowych prefabrykatów. W jakich gałęziach przemysłu spełniają one najlepiej swoje zadanie?

Czym charakteryzują się hale stalowe?

Hale przemysłowe ze stali mogą powstać nawet w ciągu kilku tygodni. Przygotowuje się je według potrzeb danej firmy – dobiera się ich wielkość i wyposażenie. Mogą być one izolowane lub nieizolowane. Hale dla potrzeb przemysłu mogą wykorzystywać spawane ramy portalowe (wtedy największą wysokość użytkową uzyskujemy w środku hali) lub kratownice, stosowane przy budynku o dużych rozpiętościach. Poszczególne rozwiązania wpływają na charakter i parametry konstrukcji, a to przekłada się na jej zastosowanie w określonej branży.

Przemysł spożywczy

Hale systemowe doskonale sprawdzą się w przemyśle spożywczym. Będą one odpowiednie jako chłodnie i mroźnie od przechowywania żywności. Jeśli wybierzemy agregaty chłodzące o odpowiedniej mocy, a projekt uwzględni odpowiednią izolację konstrukcji, wnętrze hali będzie utrzymywać określoną temperaturę przez cały czas.

Logistyka

Ze względu na łatwość montażu i demontażu oraz dużą kompatybilność hal systemowych, z powodzeniem wykorzystuje się je w logistyce. Przedsiębiorca może w szybki sposób dysponować przestrzenią magazynową, rozwijając ją w czasie wzrostu zainteresowania produktem lub ograniczając w momencie przestoju, co pozwala na efektywniejsze zarządzanie kosztami składowania towarów.

Meblarstwo

Hale stalowe sprawdzą się w przemyśle meblarskim. W przeciwieństwie do budynków marmurowych, nie pojawia się tu problem wilgoci, który może prowadzić od uszkodzenia gotowych produktów. W halach stalowych drewno szybciej wysycha, co przyspiesza całość produkcji.

Inne zastosowania

Hale przemysłowe można wykorzystać właściwie dowolnie w przemyśle i usługach. Odpowiednio zaprojektowane zapewnią bezpieczeństwo pracownikom oraz przetwarzanym materiałom. Sprawdzą się m.in. przy produkcji elementów metalowych, prefabrykatów, rur czy w branży odzieżowej czy motoryzacyjnej.

Jednym z cenionych producentów hal stalowych jest firma Borga. Duże doświadczenie na rynku pozwoliło jej pracownikom zaprojektować takie hale, które spełnią oczekiwania wielu różnych branż. Więcej o możliwościach przygotowania własnej hali przeczytasz na: https://www.borga.pl/hale-stalowe/.

Poprzedni artykułSystem 6 słoików: jak może pomóc w oszczędzaniu?
Następny artykułJak rozpoznać i walczyć z mobbingiem w pracy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj