Głosy lektorów mają znaczenie! Jak wybrać ten najlepszy?

Do produkcji radiowych, a także do gier komputerowych. Do nagrań na automatyczne sekretarki, ale także do audiobooków. Głosy lektorskie posiadają obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Czym warto kierować się przy wyborze tego najlepszego?

Lektorem może zostać osoba, która posiada nienaganną dykcję, czyli potrafi w sposób atrakcyjny, a przy tym bardzo dokładny wymawiać słowa. Wielu lektorów możemy rozpoznać od razu – ich charakterystyczny głos jest ich znakiem rozpoznawczym. Lektorzy uczestniczą w różnego rodzaju produkcjach – od tych komercyjnych, aż po produkcje na zlecenie instytucji publicznych czy organizacji. Jeśli również chcesz zdecydować się na realizację projektu wymagającego nagrania lektorskiego, na pewno zastanawiasz się, jak wybrać najlepszego lektora. Podpowiadamy, na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę!

Dobór najlepszego lektora – o czym warto pamiętać?

Nie każdy lektor nadaje się do każdego nagrania. O czym warto zatem pamiętać wtedy, gdy chcemy zrealizować projekt z udziałem lektora? Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć przeznaczenie oraz specyfikę tej produkcji. Szczególne znaczenie posiada tutaj grupa docelowa, do której chcemy skierować przekaz. Inny lektorem rekomendowany jest do reklamy leków do seniora, a inny do odczytania informacji o nowościach kinowych. Także płeć lektora ma tu znaczenie. Najczęściej nagarnia dynamiczne, szybkie, realizowane są przez mężczyzn, natomiast kobiety uczestniczą głównie w nagraniach wymagających uzyskania efektu spokoju i relaksu.

Nagrania głosów lektorskich możesz znaleźć już teraz on-line!

Aktualnie dobór odpowiednich głosów lektorskich jest jeszcze łatwiejszy! Dzisiaj głosy lektorów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ można znaleźć również całkowicie za pośrednictwem internetu. Wystarczy tylko wejść na serwisy – banki głosów, aby tam za darmo przesłuchać próbki nagrań różnych lektorów. Co więcej, banki udostępniające głosy lektorów mogą również zrealizować nagrania na indywidualne zamówienie klientów on-line – nawet w przeciągu paru dni od jego złożenia zamówienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here