Jakie towary należy wysyłać na palecie?

Palety to przenośne podstawy używane do ładowania i wysyłki towarów. Płaska, kompatybilna konstrukcja jest opłacalna i bardzo wydajna przy obsłudze, magazynowaniu i transporcie towarów. Taki fundament strukturalny zwiększa płynność transportu i jest preferowaną metodą dostawy dla wielu firm.

Większość palet może z łatwością unieść ładunek do 1000 kg, dzięki czemu hurtowe przenoszenie ciężkich towarów jest znacznie łatwiejsze. Ale przesyłki paletowe nie zawsze są aż tak ciężkie. Jeśli Twoja paczka przekracza wagę zdefiniowaną w ramach standardowej wysyłki, będziesz musiał skorzystać z wysyłki paletowej. Zazwyczaj w ramach palety wysyłane są paczki cięższe niż 50 kg. Ze względu na rosnącą popularność międzykrajowych wysyłek wymiary palet musiały zostać ustandaryzowane.

Rozmiary palet:

  • półpaleta o wymiarach: 60 × 80 cm
  • paleta EURO o wymiarach 120x80x15 cm
  • paleta niestandardowa o dowolnych wymiarach

Przed zamówieniem kuriera dla pewności zawsze warto sprawdzić wymagania wymiarowe i wagowe obowiązujące u danego przewoźnika. Jeśli wysyłasz dużo ciężkich paczek (20-50 kg) być może właśnie dostawa paletowa będzie najbardziej opłacalną formą. Skorzystaj z kalkulatora i opcji szybkiej wyceny: https://www.globkurier.pl/search

Dlaczego warto wybrać paletę?

Na pierwszy plan wysuwa się znacznie zwiększona wytrzymałość. Palety są zdecydowanie mocniejsze, niż kartony czy inne plastikowe opakowania, dzięki temu możliwe jest ułożenie ciężkich przedmiotów jeden na drugim. To większe bezpieczeństwo dla produktów, przy pakowaniu i wysyłce pojedynczych kartonów ryzyko uszkodzeń jest większe. Palety chronią przesyłkę podczas transportu, ale głównie przy załadunku i rozładunku, podnoszą także wydajność — przewoźnik ładuje i rozładowuje szybciej i łatwiej, skracając łączny czas dostawy. Kluczem jest też wygoda. Dostawa paletowa ułatwia podnoszenie i układanie, jest wygodna zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy. Co więcej, palety pozwalają przewoźnikom zmaksymalizować przestrzeń wewnątrz przyczepy. Nie bez znaczenia jest fakt, że same palety są stosunkowo lekkie, zajmują mało miejsca i można je bez problemu przechowywać w magazynie, gdy nie są używane.

Nie tylko dla firm

Wydawać by się mogło, że palety wykorzystywane są tylko przez dużych producentów, przy masowych wysyłkach. Przeciwnie, dostawy palet mogą być ekonomicznym i bezpiecznym sposobem transportu wielu rodzajów towarów w celach niekomercyjnych. Planujesz przeprowadzkę? Szykujesz się do remontu czy budowy? Zapoznaj się z ofertą paletowych wysyłek, w wielu przypadkach takie rozwiązanie jest najatrakcyjniejsze cenowo. W niektórych przypadkach także jedyna z dostępnych opcji. Jeśli wysyłasz jeden wielkogabarytowy przedmiot lub kilka dużych, których kurier nie jest w stanie podnieść, taka dostawa nie może być zrealizowana w standardowym cenniku. W ramach usługi przesyłki paletowej towar odbierze przeszkolony personel i specjalnie dostosowany pojazd. Bez względu na to, co sprzedajesz, lodówkę czy silnik wysłanie przedmiotów na paletach jest opłacalną i bezpieczną formą transportu.

Pakowanie

Firma kurierska musi zapewnić odpowiedni środek transportu i pomocnego kierowcę, jednak bezpieczeństwo wysyłki leży także w Twoich rękach. Palety to najtańsza i najbezpieczniejsza metoda transportu towarów, jednak troska o odpowiednie zapakowanie ładunku wciąż jest konieczna. Po pierwsze zweryfikuj aktualny stan palety, deski nie mogą być połamane, bądź zgniłe. Upewnij się, że wszystko, co zostanie załadowane na paletę, jest rozsądnie ułożone. Jeśli jest przewożony ładunek ma niewygodny rozmiar lub kształt, włóż go do pudełka z dużą ilością wyściółki — jeśli przedmioty na palecie nie są kwadratowe, nie będzie można układać je stosy. W przypadku złożonej, mieszanej wysyłki poczekaj, aż wszystkie przedmioty będą gotowe do paletyzacji i dokładnie zaplanuj, jak będą układane w stosy. Trzymanie się prostej zasady: najcięższe i największe są na dole — najlżejsze na górze, zagwarantuje, że paleta będzie stabilna. Owijanie całości termokurczliwą folią jest również popularną metodą zabezpieczania. W zależności od struktury przesyłki wykonaj co najmniej 5 pełnych owinięć wokół całej palety, upewniając się, że pudełka i paleta są jak jeden, solidny kawałek. Ważne, aby przyklejony list przewozowy znajdował się na zewnątrz ładunku, w łatwo dostępnym i widocznym miejscu.

Pamiętaj!

Połóż większe, cięższe przedmioty na dole, pudełka nie mogą wystawać poza obręb palety, muszę ściśle do siebie przylegać i tworzyć stabilną konstrukcję. Całość zepnij specjalnymi taśmami lub pasami.

Najczęściej firmy korzystają z opcji wysyłki paletowej, ponieważ ta metoda upraszcza dostawę i przechowywanie towarów, palety są jednak w zasięgu każdego konsumenta. Skorzystaj z platformy Globkurier.pl — po prostu podaj wymiary swoich towarów oraz szczegóły dotyczące odbioru i dostawy, a otrzymasz natychmiastowe wyceny. Dostawa paletowa zapewni, że Twoje przedmioty zostaną bezpiecznie przewiezione i utrzymane w dobrym, nienaruszonym stanie w trakcie całego procesu transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here