Trzy rodzaje kalendarzy – wybierz najlepszy dla siebie

Ludzie mają różne przyzwyczajenia. Dotyczy to także planowania oraz przechowywania informacji. Dla jednych najważniejsza jest technologia, inni nie wyobrażają sobie życia bez notatnika lub kalendarza trójdzielnego. Jeśli jeszcze nie wiesz, która z tych opcji będzie najlepsza, odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Smartfony, tablety, laptopy – współczesne formy zapamiętywania

Technologia wciąż się rozwija, jesteśmy od niej uzależnieni, nie potrafimy bez nie funkcjonować. Jest ona jednak niezwykle przydatna. Zwłaszcza młodzi ludzie biznesu bardzo chętnie korzystają z jej dobrodziejstw, ponieważ wszystkie najważniejsze rzeczy mają w jednym urządzeniu, najczęściej w kieszeni spodni, marynarki czy torebce.

Wszystkie smartfony czy tablety mają aplikację kalendarza, którą można sparować z wieloma innymi aplikacjami, z których korzystamy. To pomaga zapanować nad czasem oraz nad obowiązkami. Dzięki powiadomieniom na ekranie cały czas mamy rękę na pulsie, możemy też ustawiać konkretne godziny przypomnień oraz planować zdarzenia niemal na cały rok. Urządzenie nam o nich przypomni. Nie trzeba już wertować kartek, aby sprawdzić, co jeszcze nas czeka w nadchodzących dniach czy miesiącach.

Kalendarze książkowe – ponadczasowy notatnik dla każdego

Kiedyś był to dla ludzi biznesu, kierowników i innych zabieganych ludzi gadżet taki, jakim dziś są smartfony. Zawsze pod ręką, zawsze przy sobie, na każdym spotkaniu, przy każdej rozmowie przez telefon. Dziś już niby trochę odszedł do lamusa, jednak wciąż ma zagorzałych zwolenników.

Po tego rodzaju notatniki chętnie sięgają ci, którzy nie ufają ślepo technologii i wolą mieć wszystko zapisane. Bo papier się nie rozładuje ani nie zawiesi się w nim system, nie zniknie z niego to, co zostało zapisane z powodu błędu w programowaniu systemu. To wciąż jedna z najbezpieczniejszych form przechowywania ważnych informacji.

Dobrze jest posiadać taki kalendarz. Nie waży on wiele, więc nie będzie przeszkadzał w codziennych czynnościach oraz przemieszczaniu się. Poza tym nie zajmuje wiele miejsca na biurku. Dla wielu to taki backup dla smartfona – pewniejsza wersja twardego dysku.

Trzy kartki, jeden kalendarz

Kalendarze trójdzielne dziś już rzadziej są widywane w biurach, ale wciąż można je spotkać w urzędach, małych sklepikach lub w warsztatach samochodowych. Są także obecne w wielu domach. Ludzie się do nich przyzwyczaili ze względu na ich praktyczność. Są wygodne, schludne, wiszą w widocznym miejscu na ścianie – są po prostu czytelne.

Dzięki nim można spokojnie zaplanować sobie najbliższe dni, zapisać kolejnych klientów, przypomnienia o zamówieniach, gościach, najróżniejszych wyjściach, spotkaniach czy zaznaczyć terminy urlopów pracowników.

Podział na trzy miesiące pozwala dobrze zarządzać czasem, a to w dzisiejszych czasach jest jedną z kluczowych rzeczy. Może to być też swoista tablica ogłoszeń, dzięki której wszyscy pracujący w pomieszczeniu będą wiedzieć nie tylko to, co się dzieje w firmie, ale także to, jak dysponować swoim czasem. Kalendarz trójdzielny to klasyka polskiego domu. Bardzo przydatna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here