W jakich przypadkach warto skorzystać z pomocy prawnika?

W życiu codziennym często nie zdajemy sobie sprawy, że czynności związane z prawem są tak blisko, praktycznie wszędzie gdziebyśmy nie byli, nawet podczas zakupów, lub podczas załatwiania spraw w urzędzie lub nawet na poczcie. Jednym słowem wszędzie tam gdzie obowiązują jakieś procedury, przepisy, regulaminy.

Prawo na co dzień

Jako osoby prywatne rzadziej spotykamy się z procedurami, jednak dobrze znać przepisy prawa, powiedzmy kiedy podpisujemy nową umowę. Jeśli jednak coś jest niejasne, lub trudne do zrozumienia warto skorzystać z porady prawnej, tak by uniknąć ewentualnych kłopotów. Trochę inną sytuacje mają przedsiębiorcy, oni muszą umieć posługiwać się przepisami w swojej pracy i co też bardzo ważne na bieżąco śledzić zmiany prawa, głównie te dotyczące podatków, finansów, ale też na przykład zawierania umów z podwykonawcami. Takie przedsiębiorstwa często decydują się na stałą współprace z kancelarią prawną lub jednym prawnikiem. Często jest to dla szefów firmy duże ułatwienie, ze względu na liczne obowiązki i brak czasu na szukanie informacji, i wnikanie w zagadnienia inne, niż te w którym dana osoba jest fachowcem. Kancelarię chętnie też decydują się na stałą obsługa prawna przedsiębiorstw, z prostego powodu – jest to dla nich stałe źródło dochodu.

Prawo w rodzinie

To zagadnienie kojarzyć się może z kwestiami takimi jak opieka nad dziećmi, rozpad związku i sprawy o podział majątku czy sprawy rozwodowe. Takie sytuacje są na pewno bardzo trudne dla obu stron, ponieważ kończy się w ten sposób pewien (najczęściej) długi etap życia, z osobą z którą łączyło wiele. Nie można tu uniknąć emocji, pojawia się często złość, smutek, gniew, frustracja i obwinianie drugiej strony, czasem zasadne, czasem mniej. A czasem zdarza się też tak, że jedna osoba chce odejść, zapomnieć, ułożyć sobie życie od nowa, a partner nie chce rezygnować, utrudnia wszystko. Na sali sądowej powinno się przedstawić obiektywnie sytuacje, jednak te wszystkie emocje, nawet kiedy strony są dobrze przygotowane do rozprawy mogą wziąć górę. Ba, czasem gniew jest tak silny, że były partner czy partnerka działa na drugą osobę „jak płachta na byka” dlatego nie ma innego wyjścia niż poproszenie o pełnomocnictwo prawnika, pomaga to podejść do sprawy bardziej merytorycznie, i oszczędzić sobie wielu emocji, a i w wielu formalnych sprawach może ktoś wyręczyć. Adwokaci mogą być jeszcze bardziej potrzebni jeśli wnosi się o rozwód z orzeczeniem o winie, wtedy najczęściej dwie strony korzystają z takiej pomocy. To na pewno pomocne by wszystko szybciej zakończyć i wrócić do nowego życia.

Poprzedni artykułPierwszy w UE program gwarancji spłat limitów faktoringowych. Unikalne rozwiązanie BGK w tarczy antykryzysowej.
Następny artykułNa czym polega voice mailing?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj