5 sposobów na wykorzystanie godzinnej przerwy w pracy, czyli co zdążysz zrobić w 60 minut

Wiele osób jest tak zapracowanych, że trudno im znaleźć choć chwilę dla siebie. Po przyjściu do domu czekają na nich kolejne obowiązki, a więc tak naprawdę ich praca kończy się wtedy, gdy trzeba już iść spać i tak w kółku. Ale na dłuższą metę tak się nie da, dlatego też codziennie warto, a nawet trzeba znaleźć choć godzinę dla siebie. Ową godzinę możecie dobrze wykorzystać, gdy macie właśnie tej długości przerwę w pracy. Zatem poznajcie 5 dobrych sposobów na wykorzystanie 60 minut.

Sposób nr 1: spacer i dobra kawa

Wszystko robimy w biegu, przez co ciągle jesteśmy przemęczeni, a gdy już mamy chwilę, to siedzimy bawiąc się smartfonem, co notabene jest głupie, szczególnie że godzinną przerwę w pracy możemy lepiej zagospodarować. W owej wolnej chwili można wybrać się na spacer, podczas którego można zatrzymać się w dobrej kawiarni i zakupić pyszne latte na mleku sojowym na wynos. Następnie warto kontynuować spacer, popijając pyszny napój. Możecie też zatrzymać się i usiąść na ławce w parku – po prostu zrelaksować się, ale bez telefonu w ręce.

Sposób nr 2: pyszny obiad

Lubimy narzekać na wszystko, a więc na to, że nie mamy czasu choćby na zjedzenie zdrowego obiadu, bo jesteśmy tak zapracowani i dlatego też ciągle jadamy śmieciowe jedzenie. Jak wiecie większość z nas jest dobra w tworzeniu wymówek, zapominając przy tym, że przecież mamy XXI wiek, a więc mamy sporo możliwości, z których możemy korzystać. I nie inaczej jest w przypadku zdrowego odżywiania, bo przecież nie musicie iść do restauracji, a następnie czekać na posiłek. Zawsze przecież dobrym wyjściem jest dieta pudełkowa. Obiady mogą być dostarczone nawet do miejsca w pracy, co oznacza, że po zjedzeniu pysznego i zbilansowane posiłku nadal macie czas, który możecie wykorzystać choćby na…zjedzenie deseru, czytając przy tym książkę.

Sposób nr 3: aktywność fizyczna

Wiele osób mówi, że nie prowadzi aktywnego stylu życia, bo nie ma czasu. Cóż, przyzwyczailiśmy się, że wszędzie dojeżdżamy samochodem, co nie wpływa dobrze na naszą sylwetkę. Wystarczy tylko spojrzeć jak wiele osób zmaga się z nadwagą, a już za rogiem czyha otyłość. Nie chodzi bynajmniej o wygląd zewnętrzy, bo nadal uważamy, że wszyscy jesteśmy piękni i to niezależnie jak wyglądamy – chodzi przede wszystkim o zdrowie. A jak pokazują badania, osoby z nadwagą chorują częściej na choroby serca czy nawet nowotwory. Stąd też tak ważna jest profilaktyka, a skoro profilaktyka, to właśnie aktywność fizyczna. A więc mając godzinną przerwę, warto oddać się jakiejś aktywności. Może to być szybki marszobieg, ale i jogging. W końcu jeżeli dojeżdżacie do pracy samochodem, to zabranie ze sobą sportowego stroju oraz butów nie będzie problematyczne. Zawsze też możecie wyskoczyć do pobliskiej siłowni na mały trening.

Sposób nr 4: ukulturalnienie się

Bywa tak, że po całym tygodniu pracy nic nam się nie chce i weekend spędzamy pod kocem, oglądając seriale na Netflixie. O ile w tygodniu pracy mamy jeszcze jakieś chęci, tak w weekend chce nam się spać i oddawać rozrywce niskich lotów. Zatem przerwy w pracy warto dobrze spożytkować, a to oznacza, że skoro w weekend nie chce się Wam wyjść do muzeum czy zobaczyć jakiegoś wernisażu, to gdy macie przerwę w pracy, możecie ukulturalnić się i poznać więcej sztuki. Warto więc wybrać się właśnie do pobliskie galerii. Przynajmniej raz w tygodni warto oddawać się rozrywce wysokich lotów.

Sposób nr 5: ploteczki przy ciasteczku

Ok, nasz piąty sposób może nie jest jakiś zaskakujący, ale w obecnych czasach można zauważyć, że więcej osób rozmawia ze sobą przez Messengera niż w realu, a czas z tym skończyć, co oznacza, że czas rozmawiać w realu. A skoro macie godzinną przerwę, to dlaczego by jej nie wykorzystać właśnie na ploteczki, zajadając przy tym pyszne ciasteczko. Do tego jeszcze filiżanka kawy i naprawdę fajnie można spędzić przerwę w pracy.

Każda forma spędzania wolnego czasu w pracy jest lepsza niż zabawa smartfonem czy granie na nim w gry. Warto więc skorzystać z naszych 5 propozycji, które są na poziomie, wszak dobrze wpływają na Wasze zdrowie psychiczne i fizyczne, ale pozwalają także na nawiązywanie więzi społecznych.

Poprzedni artykułKupujemy mieszkanie: na co zwrócić uwagę przy nabywaniu własnego M?
Następny artykułPrzetworniki piezoelektryczne siły w formie podkładki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj