Afiliacja w Internecie – czym jest?

Afiliacja to po prostu model zarabiania. Dawniej niedoceniana, czy nawet pogardzana, dziś wraca do łaski i wzbudza zainteresowanie zwłaszcza wśród blogerów. Chcesz dowiedzieć się na czy to właściwie polega? Proszę bardzo!

Afiliacja i jej dostępne rodzaje.

Jeśli blogujesz możesz umieścić na swojej stronie materiały reklamowe. Dzięki temu, że przechodząc z Twojego bloga do strony reklamodawcy użytkownik dokona tam jakiejś konkretnej akcji możesz otrzymać wynagrodzenie. Wszystko zależy od modelu, który przyjęliście. Można uzyskać pieniądze za różne aktywności, takie jak:

CPV – można otrzymać pieniądze za odwiedziny na stronie,

CPL – w tym wypadku otrzymujesz wynagrodzenie, jeśli użytkownik zostawi na konkretnej stronie swoje dane kontaktowe,

CPC – otrzymasz wynagrodzenie za każde kliknięcie – w ten sposób rozlicza się choćby Google AdSense,

CPA – wynagrodzenie za jakąś akcje na stronie reklamodawcy, na przykład wypełnienie ankiety, czy obejrzenie filmiku,

CPO – prowizja od zamówienia, jeśli skutecznie zachęcisz kogoś do produktu lub usługi i przechodząc od Ciebie zdecyduje się na zamówienie otrzymasz wynagrodzenie,

CPS – prowizja od zakupu, podobnie jak wcześniej, istotne jest jednak to ile osób zdecyduje się na sam zakup.

W zasadzie każdy może zarabiać w ten sposób.

Nie trzeba być znanym blogerem, aby zarabiać w ten sposób. Sieć afiliacyjna jest ogólnie dostępna. Może do niej dołączyć każdy, kto ma swoją stronę internetową lub profil w mediach społecznościowych. Istnieje możliwość zarobku w ten sposób nawet bez swojego konta w sieci. Wszystko zależy od inwencji i pomysłowości. Jednak, gdy mamy miejsce do generowania ruchu będzie nam po prostu łatwiej.

Jak zacząć zarabiać?

Ogólnie dostępne są dwa sposoby. Pierwszy to poszukiwanie na własną rękę firmy, która oferuje swój program afiliacyjny, bywa to jednak bardziej uciążliwe niż drugie rozwiązanie. Znacznie lepiej jest dołączyć do sieci afiliacyjnej, skupiającej znaczną ilość programów od różnych firm. Dzięki temu rozliczamy się jedynie z siecią, a pieniądze zarobione z różnych źródeł łączą się i umożliwiają jedną, jednak konkretniejszą wypłatę.

Poprzedni artykułMarketing w Internecie – od czego zacząć?
Następny artykułIle zarabia informatyk?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj