Anna Karwot – najważniejsze informacje

Anna Karwot to urodzona w 1972 roku prawniczka zamieszkała w Chudowie. Obecna Prezes Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej. Polityk o wykształceniu prawniczym. Ukończyła studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (kierunek zarządzanie) i Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (kierunek prawo). Jest również absolwentką zarządzania, audytu i kontroli na Akademii Polonijnej w Częstochowie (studia podyplomowe). Wielokrotnie brała udział w wyborach. Startowała zarówno w wyborach samorządowych, parlamentarnych jak i europarlamentarnych. Od wielu lat związana jest z działalnością samorządową, rządową i społeczną. Obecnie sprawuje funkcję Prezesa Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej.

Anna Karwot – wykształcenie i umiejętności

Oprócz wymienionych studiów, Anna Karwot ukończyła 2-letni kurs rachunkowości w ramach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Była uczestnikiem pierwszych w Polsce studiów organizowanych przez PIKW na częstochowskiej Akademii Polonijnej. W 2003 roku zdała ministerialny egzamin audytora wewnętrznego, tym samym potwierdzając nabyte kwalifikacje w tym zakresie. Była partnerem Studiów na Uniwersytecie Sztokholmskim. Brała udział w życiu uczelnianym, uczestnicząc w stowarzyszeniach i przedstawicielstwach, m.in. w kontekście artykułów z wizyt studyjnych XIV edycji Biuletynu Uniwersyteckiego. Biegle posługuje się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym. Posiada również dobrą znajomość języka niemieckiego: operuje nim na poziomie średniozaawansowanym. Posiada duże umiejętności w zakresie Systemów Kontroli Wewnętrznej. Sprawdź także: https://www.facebook.com/AnnaKarwotPolityk/

Anna Karwot – związki z działalnością samorządową

Od września 2002 do kwietnia 2010 roku pełniła w Urzędzie Miasta Knurów funkcję Sekretarza Miasta. Obowiązki łączyła z wypełnianiem zadań Rzecznika Prasowego i Pełnomocnika Systemu Jakości. W ramach wykonywanych obowiązków Anna Karwot odpowiadała za nadzór Wydziału Organizacyjnego i Kadr, Biura Zamówień Publicznych, Biura Informatyków i wielu innych działów wchodzących w skład jednostki. W latach 2013-2015 realizowała zadania Kierownika Zespołu Projektowego OUW, współpracując z jednostkami i organami administracji rządowej. Kierowała także Zespołem Projektowym w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. W 2011 została Kierującą Zespołem Audytu Wewnętrznego w Opolu. Funkcję tę pełniła przez niespełna 7 lat, do listopada 2017 roku.

Anna Karwot – współpraca biznesowa i realizacja zadań dot. audytu

Od 2014 roku aktywnie uczestniczy we współpracy przy realizacji audytów, także tych finansowanych z środków unijnych. W latach 2017-2020 była Koordynatorem Zespołu Audytu Wewnętrznego przy Urzędzie Komunikacji Elektronicznej w Warszawie. W obecnym miejscu zamieszkania, czyli w Chudowie, współpracowała w zakresie organizacji i prowadzenia szkoleń/audytów dla firm. Pełniła profesjonalne doradztwo dla przedsiębiorstw SOLUTION. W okresie luty 2020 – maj 2021 koordynowała m.in. kontrolę zarządczą wypełniając obowiązki Naczelnika Wydziału Planowania oraz Statystyki Departamentu Warunków Pracy i Szkolenia przy Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach. Przez 10 lat współpracowała z PIKW w kontekście prowadzenia wykładów z zakresu audytu wewnętrznego i zagadnień odnoszących się do zarządzania.

Anna Karwot – działalność polityczna i zawodowa

Anna Karwot jako polityk brała kilkukrotnie udział w wyborach, kandydując do Sejmiku Województwa Śląskiego z ramienia Kukiz’15. Nie uzyskała wówczas wystarczającej liczby głosów, by móc zostać radną. Rok później startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego, również bez powodzenia. W wyborach parlamentarnych 2019 nie uzyskała mandatu posła z okręgu nr 29, startując z ramienia Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe. Swoją działalność prawniczą prowadzi w rejonie Gliwic. Pracowała także w Gliwickiej Fundacji Przedsiębiorczości. Od 2021 roku Anna Karwot pełni funkcję Prezesa Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej. Organizacja pozarządowa ma za zadanie wspierać prawa człowieka, w szczególności uwzględniając równouprawnienie kobiet w życiu zawodowym, społecznym i w każdej innej sferze funkcjonowania. Więcej informacji na https://www.wnp.pl/parlamentarny/osoba/anna-karwot,194149.html

Poprzedni artykułZakup wakacyjnego domu w Hiszpanii. Czy to dobry pomysł?
Następny artykułKarty kredytowe – niedoceniany produkt bankowy

16 KOMENTARZE

  1. Nie interesuję się za bardzo polityką, ale jak już mam się kogoś słuchać to tylko Anny Karwot. Zgadzam się z jej przekonaniami.

  2. Jestem bardzo zaangażowany w politykę naszego kraju, staram się być na bieżąco. Pani Anna Karwot rozsądnie mówi, zawsze czytam jej wypowiedzi.

  3. Pani Karwot jest politykiem z prawdziwego zdarzenia, jest bardzo zaangażowana w swoją pracę, widać że jest to jej pasja. Zrobiła dużo dobrego dla naszego miasta.

  4. Pani Anna Karwot jest wspaniałym politykiem, którzy jest zaprzeczeniem wszystkiego co się mówi o osobach w polityce. Jest zaangażowana w swoją pracę, dba o wyborców.

  5. Pani Karwot jest przemiłą i ciepłą osobą. Jest całkowicie zaangażowana w swoją pracę i oddaje jej całe serce. Potrzebujemy więcej takich ludzi w polityce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj