Bezgotówkowe rozliczenie zalania – na czym polega?

Zalanie to awaria dość powszechnie zdarzająca się w budynkach. Niezależnie od ich typu i przeznaczenia. Woda jest takim medium, które jeśli tylko będzie okazja, znajdzie ujście i wypłynie na zewnątrz. Wiadomo, że dobra polisa ubezpieczeniowa chroni właścicieli budynków przed ponoszeniem dodatkowych kosztów usunięcia awarii i jej skutków. Warto zainwestować w polisę i nie oszczędzać na jej zakresie. Przezorny, zawsze ubezpieczony – to powiedzenie ma w sobie dużo prawdy.

Awaria i co dalej?

Jeśli w Twoim budynku lub lokalu doszło do wypływu wody i zalała ona np. sąsiadujący lokal, to jeśli posiadasz odpowiednio skonstruowaną polisę ubezpieczeniową, nie masz wiele zmartwień. Co trzeba zrobić? Przede wszystkim podjąć próbę zlokalizowania miejsca występowania awarii i odcięcie dopływu wody poprzez zakręcenie właściwego zaworu (dla wody grzewczej, na cele użytkowe, czy np. na cele przeciwpożarowe). Kolejnym krokiem jest zgłoszenie faktu ubezpieczycielowi. Nie zawsze jest tak, że to ubezpieczyciel wyznacza ekipę fachowców, którzy przystąpią do naprawy skutków uszkodzenia instalacji. Można samemu wskazać zaufaną firmę, która wykonuje usługę, jaką jest wykrywanie wycieków w instalacjach wodnych. Ważne, aby ubezpieczyciel zaaprobował wybór firmy i udzielił pozwolenia na wykonanie prac naprawczych.

Usuwanie skutków uszkodzenia instalacji

Wybrana firma, zajmująca się w sposób profesjonalny usuwaniem awarii występujących na instalacjach wodnych, przystąpi do zlokalizowania przecieku oraz naprawy miejsca jego wystąpienia. Wykonają wszelkie pomiary, wykorzystają specjalistyczny sprzęt, a następnie usuną przyczynę oraz skutki awarii. Wszystko zgodnie z ustalonym m.in. z firmą ubezpieczeniową harmonogramem prac. Dlaczego harmonogram jest tak istotny? Ponieważ ubezpieczyciel zastrzega sobie pokrycie kosztów usunięcia uszkodzeń i naprawy awarii w określony sposób. Fachowa firma powinna doskonale znać zatem plan swojej pracy i po akceptacji planu przez ubezpieczyciela, trzymać się go.

Dokumenty

Dokumenty są ważne, dlatego firma godna zaufania przyłoży się do ich wypełnienia w sposób prawidłowy. Oprócz rzetelnego wykonania prac profesjonalna firma, której usługę lokalizacji wycieków w lokalu lub budynku wybraliśmy, powinna odpowiednio przygotować dokumentację przebiegu prac dla firmy ubezpieczeniowej. Na tej podstawie będzie możliwe szybkie i bezgotówkowe rozliczenie wykonanych prac naprawczych. Takie działanie pozwoli zaoszczędzić czas i jest najpewniejszym sposobem na usunięcie awarii i jej skutków w lokalu lub w budynku sprawnie, pewnie i rzetelnie.

Poprzedni artykułPrzetworniki piezoelektryczne siły w formie podkładki
Następny artykułPyszne krewetki królewskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj