Czym jest faktoring online i kiedy warto z niego skorzystać?

Prowadzenie własnej firmy wymaga kilku ważnych mechanizmów i narzędzi, które pozwalają nam sprawnie obsługiwać klientów i organizować nasze dokumenty oraz kontrolować firmowe finanse. Można by ich wymienić naprawdę wiele. Tym razem skupimy się tylko na jednym z nich – faktoringu online. Pozwala on usprawnić i zabezpieczyć kwestie związane z opłacaniem faktur przez naszych kontrahentów, co w wielu przypadkach może przełożyć się, na znaczną poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa.

  1. Czym jest faktoring?
  2. Jak działa faktoring i jak złożyć wniosek?
  3. Kto powinien skorzystać z tej usługi?

Czym jest faktoring?

Faktoring to niezwykle przydatna usługa, która sprawdza się szczególnie w przypadku firm, które wystawiają faktury z długimi terminami płatności. Wiele branż niestety musi czekać na uregulowanie płatności do 60, czy nawet 90 dni. Decydując się na faktoring, pieniądze trafiają na konto Twojej firmy niemal od razu po pozytywnej weryfikacji wniosku. Korzystając z faktoringu, sprawiamy, że finanse naszego przedsiębiorstwa są zabezpieczone i możemy zająć się realizacją kolejnych zleceń, które bez środków na ich realizację musiałby zostać przełożone w czasie lub musiałbyś całkowicie z nich zrezygnować.

Jak działa faktoring i jak złożyć wniosek?

W procesie faktoringu biorą udział trzy strony – faktorant, odbiorca (zwany także dłużnikiem) oraz faktor. Osoba zainteresowana stałym finansowaniem faktur wystarczy, że wejdzie na stronę https://pragmago.pl/ i wypełni prosty formularz, który składa się z czterech kroków. Rozpatrzenie wniosku następuje w ciągu 24-48 godzin. Faktoring to usługa polegająca na finansowaniu faktur od stałych odbiorców, których podaje się już na etapie składania wniosku. Pojawił się nowy kontrahent albo zakończyłeś współpracę z jednym z poprzednich? Nie ma problemu! Listę odbiorców można na późniejszym etapie korzystania z usługi, modyfikować w panelu klienta. Również za pośrednictwem panelu należy zgłaszać faktury do finansowania.

Ale jak właściwie działa faktoring i w jakiś sposób zgłosić fakturę do finansowania? Przedsiębiorca (faktorant) zgłasza faktury od swojego odbiorcy (dłużnika), które następnie są finansowane przez faktora. Dłużnik w terminie oznaczonym na fakturze musi teraz zwrócić płatność na konto faktora. W przypadku korzystania z usług PragmaGO wszystko odbywa się za pośrednictwem wcześniej wspomnianego panelu.

Kto powinien skorzystać z tej usługi?

Z faktoringu online może skorzystać w zasadzie niemal każda firma. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne dla małych i średnich firm. Sprawdzi się przede wszystkim w branżach, które wystawiają faktury z długimi terminami płatności – 30, 60 czy 90 dni. Często tak odległe terminy płatności mogą być przyczyną sporych problemów z płynnością finansową oraz rozwojem firm. Niezależnie od tego, czy działasz w branży transportowej, rolniczej, czy budowlanej możesz ubiegać się o finansowanie.

Poprzedni artykułDziecko bezpieczne przez cały rok
Następny artykułSprzątanie biura – jak się przygotować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj