Inwestycja w wynajem? Nie teraz

Wzrosty cen na rynku mieszkaniowym studzą zapał tych, którzy szukają lokali do celów konsumpcyjnych, jak i tych, którzy w nieruchomościach upatrują źródło inwestycji. Potwierdza to badanie „Czy warto inwestować w mieszkania na wynajem”.

Redakcja Bankier.pl przeprowadziła w okresie 2 sierpnia – 21 września 2018 roku badanie „Czy warto inwestować w mieszkania na wynajem”. Wyniki są jednoznaczne – wielu z czytelników Bankier.pl inwestycje w nieruchomości na wynajem odkłada na „lepsze czasy”.

Jaki czynnik najbardziej odstrasza ankietowanych od inwestycji w nieruchomości? Przede wszystkim ceny. Choć popyt na mieszkania wciąż jest duży, to ich ceny wzrosły przez ostatnie lata tak bardzo, że zaczęły hamować zarówno tych poszukujących nieruchomości dla siebie, jak i do celów inwestycyjnych.

Wśród czynników ryzyka do najgroźniejszych grupa badawcza zaliczyła wzrost stóp procentowych (1051 osób), spadek rentowności najmu (851 osób) oraz trudność w „pozbyciu się” lokatora z mieszkania (846 osób).

Aż 54 proc. z 2003 respondentów uznało, że to nie jest dobry czas na jakiekolwiek inwestycje w nieruchomości. Przyczyn takiego stanu rzeczy upatrują przede wszystkim w wysokich stawkach za 1 mkw. (które, według 67 proc. ankietowych nie spadną w ciągu najbliższych pięciu lat) i widmie podwyżek stóp procentowych.

MultiMoneta.pl

Poprzedni artykułDarmowe sprawdzenie wiarygodności finansowej na platformie Bancovo
Następny artykułPolskie startupy coraz śmielej zdobywają zagranicę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj