Jak wyglądają zakupy w lombardzie?

Do lombardów wciąż jeszcze wielu klientów podchodzi z nieufnością. Niesłusznie, bo robienie zakupów w takich miejscach jest całkowicie legalnie, a oferta w niektórych placówkach robi naprawdę spore wrażenie. Co można tam kupić i jak przebiegają takie transakcje?

Szybko i wygodnie

Z perspektywy klienta zakupy w lombardzie nie odbiegają jakoś znacząco od zakupów w sklepie. Główna różnica jest taka, że w lombardzie towar jest najczęściej używany, ale o tym informuje zawsze opis danej rzeczy. Czasami, choć raczej rzadko, trafiają się przedmioty całkiem nowe, jeszcze w fabrycznym opakowaniu i z gwarancją producenta, one też są odpowiednio droższe od rzeczy z drugiej ręki.

Towar przeznaczony na sprzedaż jest wystawiony w gablotach, tak by każdy mógł sobie daną rzecz dokładnie obejrzeć. Jeśli coś się spodoba, wystarczy zgłosić to sprzedającemu i można sfinalizować transakcję. Po dokonaniu płatności klient otrzymuje dowód zakupu i teraz tylko on jest prawnym właścicielem towaru. Skąd pewność, że przedmiot ma legalne pochodzenie? To już sprawdza sam lombard, i jeśli wybiera się placówki godne zaufania, działające na rynku od dawna, nie trzeba się obawiać o to, że zakupiona rzecz pochodzi z przestępstwa.

A może przez Internet?

Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest możliwość robienia zakupów w lombardzie przez internet, na przykład na lombardexpres.pl. Nie wszystkie lombardy z tego korzystają, ale większe placówki, poza stacjonarnymi oddziałami, mają też sprzedaż online, co jest dużym udogodnieniem dla osób szukających w lombardach okazji. Znowu, wygląda to tak samo jak w standardowej, sklepowej sprzedaży – wystarczy wybrać interesujący nas przedmiot, kliknąć „kupuj”, zapłacić i odebrać przesyłkę z zamówionym towarem.

Co najlepiej kupować w lombardach?

Lombard najczęściej kojarzy się z biżuterią, zegarkami i małą elektroniką, i właśnie tego typu towary stanowią większość oferty. Wybór biżuterii jest zwykle bardzo szeroki i można tu kupić coś atrakcyjnego na prezent albo w celach inwestycyjnych. W lombardzie opłaca się szukać smartfonów, laptopów, aparatów fotograficznych, tabletów, gadżetów elektronicznych, sporą popularnością cieszą się także elektronarzędzia. To także dobre miejsce na poszukiwanie skarbów kolekcjonerskich, które nierzadko można nabyć tą drogą za naprawdę niewielkie pieniądze.

Poprzedni artykułDlaczego warto rozwijać kompetencje menedżerskie swoich pracowników?
Następny artykułCzy i jakie zalety posiadają chwilówki online?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj