Kalkulator wynagrodzeń 2019 (netto i brutto)

Kalkulator wynagrodzeń 2019 – brutto netto, więc obliczenie płacy pracownika

Kalkulator wynagrodzeń pozwoli w łatwy sposób w dowolnej chwili wyliczyć wszelkie wydatki zatrudnienia pracownika. Dzięki niemu może on w szybki sposób wyliczyć, jaki winien odprowadzać podatek oraz składki ZUS przy określonym wynagrodzeniu brutto. Kalkulator wynagrodzeń 2019 brutto netto uwzględnia zwykłe oraz zwiększone koszty przychodu, ulgę podatkową, i również składki na Fundusz Pracy oraz FGŚP.

Jak funkcjonuje kalkulator wynagrodzeń na 2019 rok – brutto netto?

Kalkulator wynagrodzeń 2019 pozwoli określić wielkość obciążenia z tytułu podatku dochodowego odprowadzanego za zatrudnionego pracownika i obliczyć składki ZUS za niego należne, i na koniec ustalić kwotę do zapłaty (wynagrodzenie netto). Prócz przeliczenia brutto na netto i netto na brutto kalkulator określa pełne wydatki pracodawcy połączone z zatrudnieniem.

Wynagrodzenie brutto – to wynagrodzenie zawierające podatek oraz opłaty ZUS w części obciążającej pracownika, jakie w dalszym kroku będzie zaniżone o odpowiednie świadczenia publicznoprawne.

Wynagrodzenie netto – to wynagrodzenie wypłacone pracownikowi po odliczeniu zobowiązań składkowych oraz skarbowych.

Koszty uzyskania przychodu – wydatki poniesione w celu uzyskania dochodów, zachowania czy zabezpieczenia źródła tych dochodów:

Zwykłe koszty uzyskania przychodu comiesięczne – 111,25 zł. Z tytułu jednego stosunku służbowego, stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy i pracy nakładczej, kiedy miejscem stałego czy okresowego zamieszkania pracownika jest miejscowość, w jakiej znajduje się zakład pracy

Zwiększone koszty uzyskania przychodu comiesięczne – 139,06 zł. Z tytułu jednego stosunku służbowego, stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy i pracy nakładczej, kiedy miejsce stałego czy okresowego zamieszkania pracownika jest umiejscowione poza miejscowością, w jakiej znajduje się zakład pracy, i pracownik nie otrzymuje dodatku za rozłąkę.

Ulga podatkowa – jest to kwota 46,33 zł. Przypada do odliczenia od zaliczek na podatek dochodowy za każdy miesiąc, w jakim wypłacone jest wynagrodzenie, pod warunkiem iż pracownik złożył deklarację PIT-2.

Poprzedni artykułDofinansowania dla nowych firm, jak je uzyskać?
Następny artykułMały i duży ZUS – zasady i koszty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj