Kupujemy mieszkanie: na co zwrócić uwagę przy nabywaniu własnego M?

Kupno mieszkania wiąże się ze sporym nakładem środków finansowych. Przed finalizacją transakcji należy jednak zadbać o dopełnienie wszystkich formalności i odpowiednio sprawdzić nabywaną nieruchomość, by zyskać pewność, że zamieszkamy w przyjaznej okolicy, w mieszkaniu wolnym od ciężarów i zobowiązań. Sprawdź, jakimi kryteriami kierować się przy zakupie wymarzonych czterech kątów.

Lektura ksiąg wieczystych podstawą przed podpisaniem aktu notarialnego

Nim zdecydujesz się na zakup mieszkania i podpiszesz stosowną umowę przedwstępną lub finalną umowę kupna-sprzedaży, koniecznie sprawdź stan prawny nabywanej nieruchomości. Można to zrobić w prosty sposób, korzystając z ogólnodostępnych ksiąg wieczystych. By zyskać dostęp do zawartości księgi wystarczy Ci jej numer. Stan nieruchomości sprawdzisz poprzez stronę internetową lub w odpowiednim dla lokalizacji nieruchomości, sądzie rejonowym. Z księgi wieczystej dowiesz się między innymi, czy mieszkanie jest prawnie wolne od zobowiązań, czy jest obciążone hipoteką, kto jest faktycznym właścicielem i jakie jest przeznaczenie nieruchomości.

Lokalizacja i okolica nieruchomości

Kluczowym kryterium przy zakupie nieruchomości jest także kwestia lokalizacji mieszkania. Dobrze, kiedy w pobliżu znajdują się sklepy, przychodnie zdrowia, a całość jest skomunikowana z miastem. By to ocenić, warto wcześniej przestudiować rozkład jazdy autobusów i tramwajów oraz określić bliskość przystanku do interesującego nas osiedla. Dla rodzin z dziećmi ważna będzie także bliskość szkół i przedszkoli. Dobrym rozwiązaniem jest także krótki spacer po okolicy, w celu ustalenia czy w pobliżu osiedla siedziby swojej działalności nie mają hałaśliwe hale produkcyjne, dyskoteki czy kluby nocne.

Mieszkanie w Krakowie: jaką dzielnicę wybrać?

Jeżeli chcemy zamieszkać w mieście królów polskich i stoimy przed wyborem lokalizacji mieszkania Zabłocie jest dzielnicą, która sprosta wszystkim oczekiwaniom. Znajdziemy tu nie tylko dobrze rozwiniętą strefę rekreacyjną, zabytki, muzea czy galerie, ale i dobrą infrastrukturę: Zabłocie jest świetnie skomunikowane z centrum Krakowa, nie tylko pod kątem znajdującego się nieopodal dworca kolejowego, ale i niewielką odległością, która dzieli osiedle od obwodnicy, a niewątpliwym atutem tego rejonu Krakowa jest także bliskość szkół, przedszkoli, uniwersytetów czy strefy biznesowej. To wszystko sprawia, że w trakcie poszukiwań idealnego mieszkania Zabłocie powinno plasować się w czołówce dzielnic najbardziej przyjaznych do życia.

Poprzedni artykułPrezentacja firmy na targach
Następny artykuł5 sposobów na wykorzystanie godzinnej przerwy w pracy, czyli co zdążysz zrobić w 60 minut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj