Na czym polega leasing samochodu?

leasing samochodu

Na czym polega leasing samochodu? Czy w leasing można wziąć również pojazdy używane? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  1. Dlaczego warto wziąć leasing samochodu?
  2. Czy  jest możliwy leasing samochodów używanych?

Potrzebujesz samochodu, ale właściwie nie chcesz brać kredytu bankowego na jego zakup? Doskonałą alternatywą jest aktualnie leasing! To nic innego jak forma finansowania, z której korzystają głównie przedsiębiorcy. Nie oznacza to jednak, że z leasingu samochodowego nie mogą skorzystać również prywatne osoby. Dlaczego warto wziąć leasing samochodu? Czy jest możliwy leasing samochodów używanych? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego warto wziąć leasing samochodu?

Zastanawiasz się, dlaczego warto wziąć leasing samochodu i czy z tej opcji mogą skorzystać jedynie firmy? Otóż istota takiej formy finansowej jest przekazanie przez odpowiednią firmę leasingową wybranego samochodu w użytkowanie leasingobiorcy. W zamian firma leasingowa otrzymuje każdego miesiąca odpowiednią ratę, którą ustala się zgodnie z harmonogramem. Leasingodawca i leasingobiorca podpisują oczywiście umowę, ustalając między innymi okres leasingu. Po jego upływie użytkownik ma dwie opcje: albo oddaje samochód firmie leasingowej, albo wykupuje pojazd i staje się jego właścicielem.

 leasing samochodu dostawczego

Jakie zalety ma leasing samochodu? Do plusów zalicza się przede wszystkim brak obciążenia kredytowej zdolności leasingobiorcy. Ponadto zaletą jest amortyzowanie pojazdu przez firmę leasingową. Ponadto biorąc leasing samochodowy zamiast kredytu, zainteresowany ma nie tylko uproszczone warunki oraz formalności. Aby otrzymać leasing, potrzebujesz jedynie dokument tożsamości, zaświadczenie o numerze NIP i REGON, a także wpis do ewidencji działalności gospodarczej czy umowa spółki. Nie musisz przedstawiać żadnych zabezpieczeń, gdyż w tym przypadku zabezpieczeniem będzie pojazd. Wielu zainteresowanych leasingiem do zalet zalicza także fakt, że nie zawsze trzeba wnosić opłaty początkowe. Wszystko oczywiście zależy od oferty.

Czy jest możliwy leasing samochodów używanych?

Jeśli interesuje Cię leasing samochody używane również można wziąć, wybierając ten sposób finansowania. Ta opcja cieszy się aktualnie sporą popularnością, gdyż firmy leasingowe oferują używane, ale wciąż w dobrym stanie technicznym i wizualnym pojazdy. A zatem zainteresowany otrzymuje dobry i sprawny samochód w niższej cenie. Za samochód używany uważa się taki pojazd, który ma minimum sześć miesięcy albo drugiego właściciela.

 leasing samochodu

Wśród używanych pojazdów na leasing można wziąć nie tylko auta osobowe i ciężarowe do 3,5 oraz powyżej 3,5 ton, ale także naczepy, ciągniki siodłowe czy samochody specjalistyczne. A zatem oferta jest bardzo szeroka – warto w pierwszej kolejności się z nią zapoznać i sprawdzić, czy dana firma leasingowa dysponuje pojazdem, który spełni Twoje oczekiwania.

Prawidłowo wypełniony wniosek leasingowy pozwala skrócić czas, jaki upłynie do czasu podpisania umowy leasingu. Niezależnie więc od tego, czy chodzi o leasing operacyjny, czy leasing finansowy, należy dokładnie określić przedmiot leasingu. W większości przypadków podczas podpisywania umowy leasingowej można skorzystać z uproszczonej procedury, co przekłada się na dodatkową oszczędność czasu. Leasing samochodu osobowego wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie jeżeli po dokładnym przeliczeniu okazuje się, że niewiele kosztuje leasing samochodu. Z tego powodu podpisanie umowy leasingowej w przypadku leasingu operacyjnego (leasing konsumencki) jest opcją, którą warto rozważyć.

Poprzedni artykułPożyczka konsolidacyjna – użyj kalkulatora do konsolidacji zobowiązań finansowych
Następny artykułAdwokaci – kilka cennych wzmianek o alimentach i rozwodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj