Pożyczka konsolidacyjna – użyj kalkulatora do konsolidacji zobowiązań finansowych

Rosnące raty kredytów i pożyczek nadmiernie obciążają Twój budżet, a terminowa spłata zobowiązań staje się coraz trudniejsza? Sięgnij po pożyczkę konsolidacyjną. Czym jest w praktyce, jak działa i jak wyliczyć jej miesięczną ratę? Podpowiadamy.

W październiku 2021 roku Rada Polityki Pieniężnej po raz pierwszy od lat zdecydowała o podwyższeniu stóp procentowych. Od tamtego czasu stopy procentowe zdrożały jeszcze 9 razy! Takie decyzje to element strategii, która ma na celu walkę z rosnącą inflacją. Choć wyższe stopy procentowe mają zatrzymać rosnące ceny, spowodowały także potężne wzrosty rat kredytów i pożyczek ze zmiennym oprocentowaniem. Z powodu podwyżek coraz więcej kredytobiorców boryka się z nadmiernym obciążeniem konta, potężnym stresem i problemami z terminową spłatą zobowiązań. Jeśli jesteś jednym z nich, chcesz odciążyć budżet i odzyskać spokojny sen, rozważ sięgnięcie po pożyczkę konsolidacyjną. Czym jest pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczka konsolidacyjna — co to jest?

Pożyczka konsolidacyjna to pożyczka przeznaczona na spłatę aktualnych pożyczek i kredytów. Jeśli sięgniesz po konsolidację, zamiast kilku rat będziesz spłacał jedną — niższą. W ten sposób zmniejszyć kwotę miesięcznych zobowiązań, a w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy. Przedmiotem konsolidacji mogą być nie tylko pożyczki gotówkowe, ratalne, kredyty samochodowe, karty kredytowe, ale także kredyty na rachunku płatniczym czy debety na rachunku osobistym.

Kto może dostać pożyczkę konsolidacyjną i jakie dokumenty będą potrzebne?

Pożyczkę konsolidacyjną może dostać osoba pełnoletnia, z pełną zdolnością do czynności prawnych, dowodem osobistym, numerem PESEL oraz wymaganą przez kredytodawcę zdolnością kredytową. Do jej wyliczenia niezbędne będzie dostarczenie dodatkowych dokumentów. Zazwyczaj jest to zaświadczenie o wysokości i źródłach dochodów lub wyciągi z konta osobistego. Ze względu na fakt, że pożyczkodawca przelewa pieniądze bezpośrednio do innych banków (a nie na Twoje konto), otrzymanie pożyczki konsolidacyjnej wiąże się także z koniecznością przedstawienia zaświadczeń potwierdzających saldo aktualnych zobowiązań finansowych oraz rachunków do ich spłaty.

Jak wyliczyć miesięczną ratę pożyczki konsolidacyjnej?

Aby sprawdzić, jakie oszczędności przyniesie Ci wzięcie pożyczki konsolidacyjnej, wylicz miesięczną ratę zobowiązania. Jak to zrobić? Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z internetowych kalkulatorów dostępnych na stronach poszczególnych instytucji finansowych. Aby wyjaśnić zasadę działania takich narzędzi, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim kalkulator FIT pożyczki — pożyczki konsolidacyjnej dostępnej w Kasie Stefczyka.

 • Aby wyliczyć ratę pożyczki, wejdź na stronę https://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-fit.
 • Przy pomocy suwaków ustaw preferowaną kwotę finansowania oraz preferowaną liczbę rat.
  Po ustawieniu parametrów kalkulator wskaże nie tylko kwotę miesięcznej raty, ale także RRSO pożyczki oraz szacunkowe koszty:
  – kwotę prowizji;
  – wartość oprocentowania;
  – całkowity koszt kredytu.

Szyta na miarę pożyczka konsolidacyjna — jak ją znaleźć?

Pożyczki konsolidacyjne to popularne produkty dostępne w większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Aby znaleźć tę, która okaże się strzałem w dziesiątkę, przed złożeniem wniosku porównaj parametry poszczególnych ofert, zwracając uwagę przede wszystkim na:

 • RRSO, rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która uwzględnia wszystkie koszty towarzyszce pożyczeniu pieniędzy;
 • dostępne kwoty;
 • rodzaje zobowiązań, jakie możesz skonsolidować;
 • sposób złożenia wniosku pożyczkowego.

Pożyczka konsolidacyjna z niskim RRSO i wygodnym sposobem złożenia wniosku pozwoli Ci znacząco zminimalizować stres towarzyszący rosnącym ratom kredytów. Niedroga i wygodna w obsłudze pozwoli zachować spokojny sen i znacząco odciążyć domowy budżet.

Źródło:
https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny

Poprzedni artykułOd czego zależy wysokość sumy ubezpieczenia na życie?
Następny artykułNa czym polega leasing samochodu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj