Rynek nieruchomości w Hiszpanii

Pandemia koronawirusa wyraźnie hamuje. Czy warto zacząć inwestować? Tego dowiesz się w poniższym artykule. Zapraszamy.

Kierunek: na południe Europy. Hiszpania nadal bardzo popularna

W związku z tym możemy zaobserwować koniec tzw. lockdownu i otwarcie gospodarki (w przeważającej większości gałęzi gospodarki. Powraca na dobre również turystyka. Wiele osób decyduje się na spędzenie najbliższego urlopu poza granicami kraju. Od dłuższego czasu Hiszpania jest jednym z kilku najbardziej popularnych destynacji na jakie decydują się Polacy. Piękna pogoda, pyszne jedzenie, wspaniała przyroda – to zdecydowanie przyciąga.

Nieruchomość na własność w Hiszpanii. Czy to się opłaca?

Dla zwolenników wypoczynku w Hiszpanii ciekawym rozwiązaniem wydaje się zakup własnej nieruchomości położonej właśnie w tym kraju. W tym względzie mamy naprawdę szeroki wybór jeżeli chodzi o sam przedmiot zakupu (więcej tutaj). Można się bowiem zdecydować na luksusowy apartament nad brzegiem wody, jak również na domek letniskowy o niewielkiej (do 40 lub do 50 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej). Oczywiście tzw. widełki cenowe będą inaczej kształtować się w zależności od położenia nieruchomości. Dla wytrwałych w poszukiwaniach wymarzonej nieruchomości w słonecznej Hiszpanii poleca się obszary o zdecydowanie mniejszej gęstości zaludnienia. Warto podkreślić, iż im bliżej linii brzegowej, tym ceny będą proporcjonalnie wyższe.

Jednak biorąc pod uwagę poszukiwania nieruchomości z daleko od zgiełku dużych ośrodków miejskich takich jak na przykład Sevilla, albo nawet i sam Madryt, ceny nie powinny już szokować. Oczywiście bezwzględnie duży wpływ na uwarunkowania odnośnie sytuacji na rynku nieruchomości w Hiszpanii odegrała pandemia COVID – 19. Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, stąd też wszelkie kwestie natury formalnoprawnej będą zdecydowanie uproszczone (nabycie nieruchomości przez osobę pochodzącą również z kraju członkowskiego Unii Europejskiej). Istotnym jest dopełnienie wszelkich formalności związanych ze skutecznym nabycie nieruchomości (dokonanie stosownego wpisu prawa własności według prawa hiszpańskiego).

Stopa zwrotu inwestycji w nieruchomości w Hiszpanii przez obcokrajowców

Opcje związane z taką inwestycją są dwie: po pierwsze będzie to inwestycja skierowana na własne potrzeby, albo druga opcja – stricte na wynajem. Jeżeli chodzi o drugą opcję, to stopa zwrotu takiej inwestycji jest interesująca. Rzeczywistość po pandemii COVID – 19 sprawiła, iż ceny nieruchomości w Hiszpanii nie są wygórowane. W tym miejscu wskazać również należy, iż zarówno luksusowe apartamenty w Hiszpanii jak również małe domki letniskowe posiadają preferencyjne ceny.

Poprzedni artykułPyszne krewetki królewskie
Następny artykułPierwsza pożyczka za darmo w roku 2021 – chwilówka z RRSO 0% a zdolność kredytowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj