Sita plecione – niezawodne w przesiewaniu

Sita plecione to proste narzędzia, które stosowane są w przesiewaniu różnego rodzaju substancji. Jakie sita mogą obecnie zaoferować nam producenci?

Gdy konieczne jest oddzielenie obiektów stałych o różnego rodzaju wielkości, najczęściej stosuje się w tym celu sita. Do przewiewania nadają się doskonale sita plecione, czyli sita, które posiadają konstrukcje plecioną z drutów metalowych o różnych średnicach. Jakie sita plecione można obecnie znaleźć w użyciu? Jak dobrać odpowiedniego rodzaju sita plecione, które przeznaczone są do różnego rodzaju czynności?

Sita plecione – rodzaje

Sita plecione – http://sitodrut.com.pl/sita-plecione/ to pełna gama narzędzi, które przeznaczone są do przesiewania. Dostępne są w wielu różnych wariantach – pozwalają one wówczas na uzyskanie odpowiednich parametrów przesiewania, właściwej trwałości, wytrzymałości, a tym samym żywotności sit. Poniżej prezentujemy podstawowe rodzaje sit plecionych, a także ich najważniejsze zalety w konkretnym zastosowaniu.

Podstawowe rodzaje sit plecionych:

  • sita plecione jednokarbowe
  • sita plecione karbowane podwójnie
  • sita plecione szczelinowe
  • sita plecione jednostronnie gładkie

Najbardziej popularne to sita plecione jednokarbowe, które cechują się prostą konstrukcją oraz szerokim zastosowaniem w przesiewaniu różnych obiektów w zależności od wielkości oczek. Takie sita dostępne są także w przystępnych cenach. Bardziej wytrzymałe i trwałe są sita plecione karbowane podwójnie, które będą mogły zapewnić również znacznie skuteczniejszą segregację. Gdy natomiast liczy się przesiewanie nawet najdrobniejszych obiektów, zaleca się zastosowanie sit szczelinowych. Posiadają one prostokątny kształt oczek i bardzo skutecznie zatrzymują obiekty o pożądanych wymiarach. Posiadają również zdolności do samooczyszczania się. Z kolei sita plecione jednostronnie gładkie to sita powstające metodą plecenia oraz tłoczenia. Pozwalają na skuteczne przesiewanie materiałów cechujących się dużym uziarnieniem. Cechują się wysoką żywotnością, a także mają niską tendencję do klinowania ze względu na gładką powierzchnie górną.

Poprzedni artykułGłosy lektorów mają znaczenie! Jak wybrać ten najlepszy?
Następny artykułPrasy hydrauliczne – potrzebne w każdym warsztacie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj