Wózek widłowy ręczny – idealny do węższych przestrzeni magazynowych i sklepowych

Wózki widłowe ręczne można spotkać w wielu miejscach. Wystarczy udać się np. do średniej wielkości sklepu. Chociaż nie korzystają z innowacyjnych technologii, wózki ręczne wciąż są popularne i niezastąpione. Nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała ulec większej zmianie.

Ręczne wózki widłowe składają się z powierzchni załadunkowej i wciągnika sterującego. W najprostszych modelach budowa nie wykracza poza powyższy opis. Mimo to wózki widłowe ręczne mają bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie radzą sobie w wąskich przestrzeniach, można na nie załadować rozmaite towary. Co więcej, proste warianty tych urządzeń nie wymagają specjalistycznej obsługi.

Budowa i zastosowanie wózków widłowych ręcznych

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się wózki z napędami elektrycznymi. Wyposażone w akumulatory, które łatwo zdjąć po rozładowaniu i wymienić na już naładowane, działają efektywnie i nie emitują żadnych spalin. Pomimo tego to właśnie o klasycznych ręcznych wózkach widłowych można powiedzieć, że są urządzeniami ze wciąż ogromną przyszłością.

Standardowy wózek widłowy ręczny służy do transportu towarów z punktu A do punktu B. Pomaga przy komisjonowaniu i wyładowywaniu. Obszar załadunkowy najczęściej składa się z dwóch wideł osadzonych nisko nad ziemią. Elementy te są statyczne, zazwyczaj nie podlegają unoszeniu, ale w niektórych wózkach istnieje taka możliwość.

Bez względu na rozwijające się szybko technologie ręczne wózki widłowe odpowiadają za największe potrzeby średnich i dużych sklepów. Powszechnie wykorzystywane są w magazynach, centrach logistycznych oraz w sklepach budowlanych. Manualne sterowanie i zwykle niezbyt duże gabaryty przekładają się na bardzo wysoki stopień mobilności. Wąskie alejki sklepowe nie będą większym wyzwaniem dla tradycyjnych „widlaków”. Ze względu na konstrukcję mogą służyć do transportowania towarów paletowych, jak i innych, np. wypełnionych produktami kartonów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka widłowego?

Wybierając wózek widłowy, należy zwrócić uwagę na podstawowe parametry takie, jak m.in. maksymalny poziom udźwigu. O ile w sklepach spożywczych z powodzeniem sprawdzi się wózek o udźwigu rzędu dwóch lub czterech ton, o tyle duży magazyn lub centrum budowlane powinno mieć na wyposażeniu pojazdy o sile udźwigu wynoszącej nawet osiem ton. Kolejnym aspektem są dodatkowe funkcjonalności wózków, które należy dopasować do indywidualnych potrzeb.

Poprzedni artykułDOOH jako efektywna forma reklamy
Następny artykułSystem 6 słoików: jak może pomóc w oszczędzaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj